Брентфорд и Уест Хам записаха първо равенство помежду си от 1992 година, след като направиха 1:1 на “Брентфорд Къмюнити Стейдиъм” в двубой от шестия кръг на Премиър лийг. “Пчеличките” станаха първият отбор, който в три поредни мача във Висшата лига се разписва още в първата минута. Този път Брайън Мбемо откри резултата след 37 секунди игра. Томаш Соучек обаче донесе точката на Уест Хам в 54-тата минута.

В състава на Брентфорд имаше една промяна. Кевин Шаде започне вместо Йегор Ярмолюк. Уест Хам отново бе без Никлас Фюлкруг. Микаел Антонио се завърна на върха на атаката, а Джаръд Боуен мина на фланга. Крисенсио Съмървил седна на пейката. Жан-Клер Тодибо влезе в защитната линия за сметка на Мавропанос. Едсон Алварес пропусна двубоя заради наказание.

Домакините за пореден път започнаха ударно и след само 37 секунди игра Мбемо откри резултата след страхотно воле. Така Брентфорд стана първият отбор в историята на Премиър лийг, който отбелязва гол в първата минута на три поредни мача - срещу Манчестър Сити, Тотнъм и Уест Хам.

🇨🇲⚡️ Bryan Mbeumo (25) scores in around 37 SECONDS vs West Ham! ⏰

Brentford are now the first team in Premier League history to score in the first minute in three consecutive games. 🤯🤯 pic.twitter.com/MZbEaPJiQT

— EuroFoot (@eurofootcom) September 28, 2024

“Чуковете” наложиха натиск в началото на втората част и това бързо даде резултат, тъй като в 54-тата минута Томас Соучек изравни резултата. Уан-Бисака отне от Мбемо, след което Боуен, Соучек и Антони комбинираха бързо и последният излезе на стрелкова позиция. Антонио шутира, но загуби баланс и това се превърна в асистенция на Соучак, който нанесе удар до близката греда.