РБ Лайпциг победи убедително с 4:0 Аугсбург в мач от 5-тия кръг на Бундеслигата. “Червените бикове” решиха мача си бързо, след като поведоха с два гола на Бенямин Шешко (11’, 15’) още след 15 минути игра, а още две попадения добавиха Лоис Опенда (46’) и Чави Симонс (57’).

Така поне временно РБ Лайпциг излезе на втората позиция с 11 точки и все още без загуба през сезона. Аугсбург пък е само с една победа след първите 5 мача и е опасно близко до зоната на изпадащите.

3 - RB Leipzig's Benjamin Šeško has been involved in three goals in a Bundesliga match for the first time (2 goals, 1 assist). Reinvigorated. #RBLFCA pic.twitter.com/7xPblh2w5E

— OptaFranz (@OptaFranz) September 28, 2024

Още в 11-ата минута Бенямин Шешко откри резултата с хубав далечен удар с десния крак. Четири минути по-късно словенецът засече с глава центриране на Давид Раум и вкара втория си гол в мача - 2:0 за РБ Лайпциг. Аугсбург можеше да се върне в мача в 25-ата минута, когато Лутсхарел Геертрюда препъна Димитрис Янулис в наказателното си поле и бе отсъдена дузпа. Тя обаче бе пропусната от Джефри Хаулеу, като вратарят на домакините Петер Гулачи успя да спаси.

Още в самото начало на втората част всякаква интрига в мача приключи, след като Чави Симонс изведе Лоис Опенда, а белгиецът не сгреши, останал очи в очи с вратаря на Аугсбург Недилко Лабрович - 3:0. Крайното 4:0 оформи именно Симонс, който намери отлично с десния крак центриране на Шешко. До края на срещата “биковете” можеха да вкарат и още попадения, но пропуснаха шансовете си.