Нюкасъл приема Арсенал в един от най-вълнуващите сблъсъци от 11-ия кръг на Висшата лига.

"Свраките" постигнаха голяма победа с 3:0 при гостуването си на Манчестър Юнайтед през седмицата и се класираха за четвъртфиналите на Купата на Лигата. Формата им в първенството също е добра, като в последните си шест мача имат четири победи и две равенства. Арсенал все още няма загуба в шампионата от началото на сезона и при успех днес може временно да излезе на върха. Лондончани имат осем победи в последните си 10 мача срещу "свраките".

Your Newcastle United. 👊#NEWARS // #NUFC pic.twitter.com/Di6cSuv0dn

— Newcastle United FC (@NUFC) November 4, 2023

Еди Хау ще разчита на същия състав, който започна при равенството с Уулвърхамптън преди седмица. В мача срещу Ман Юнайтед той даде почивка на някои основни играчи, които се завръщат сред титулярите.

The Arsenal line-up to take on Newcastle United at St James’ Park this afternoon…

Jorginho captain. Kai Havertz and Takehiro Tomiyasu start. Martin Ødegaard not in the squad.

Let’s remain unbeaten… COYG!

Thoughts on the line-up? #afc pic.twitter.com/Fv9bno1gL0

— now.arsenal (@now_arsenaI) November 4, 2023

Микел Артета е направил три промени от последния мач в първенството, когато неговият тим победи Шефилд Юнайтед с 3:0. Габриел Магаляеш, Такехиро Томиясу и Жоржиньо заменят Кивиор, Зинченко, и Смит Роу, който е контузен. Капитанът на тима Мартин Йодегор не е в групата за мача. Габриел Жезус и Томас Партей са контузени.

НЮКАСЪЛ - АРСЕНАЛ

НЮКАСЪЛ: Поуп, Трипиър, Шер, Ласелс, Бърн, Лонгстаф, Жоелинтон, Гимараеш, Гордън, Алмирон, Уилсън
АРСЕНАЛ: Рая, Уайт, Салиба, Магаляеш, Томиясу, Райс, Жоржиньо, Хавертц, Сака, Мартинели, Нкетия