Майнц 05 записа изненадващ успех с 2:0 над фаворита РБ Лайпциг при домакинството си от десетия кръг на Бундеслигата. Победата е първа за тима в първенството през този сезон, като тя дойде под ръководството на временния наставник Ян Зиверт, който наследи на поста напусналия преди дни Бо Свенсон.

Гостите бяха по-добрият тим преди почивката, но не реализираха своите положения. През втората част отново те имаха превес в играта, но футболистите на Майнц заиграха по-смело в атака и така стигнаха до два гола в заключителните минути на двубоя. В 76-ата Жае-Сун Лий плонжира и с глава засече центриране на Карим Онисиво, с което откри резултата. Другото попадение дойде само четири минути по-късно, когато Леандро Барейро се разписа, а голът беше зачетен дори след намесата на ВАР.

𝐌𝐢𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧 𝐚𝐜𝐜𝐨𝐦𝐩𝐥𝐢𝐬𝐡𝐞𝐝 ✅

A first league win of the season 😍😍

2-0 | FT | #M05RBL pic.twitter.com/zr3jy8uErU

— Mainz 05 English (@Mainz05en) November 4, 2023

Така Майнц събра 6 точки и се отлепи от дъното на класирането, придвижвайки се на предпоследната 17-а позиция. РБ Лайпциг остана на петото място с 20 спечелени пункта.