Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) не успя да удържи преднина от 3:1 при гостуването си на Фрайбург и в крайна сметка си тръгна само с точка, след като в добавеното време домакините изравниха от дузпа за крайното 3:3. Това се случи в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата, играна на “Европа-Парк Щадион”.

При 3:1 “жребчетата” удариха и греда, а и пропуснаха още един отличен шанс за четвърто попадение, което вероятно ги лиши от успеха.

Фрайбург излезе напред в резултата след само седем минути чрез Лукас Хьолер, но отговорът на Гладбах беше солиден - три гола още до 39-ата. Нанизаха ги последователно Жордан Сабачио (25’), Аласан Плеа (29’) и Юлиан Вайгъл от дузпа.

След споменатите два пропуска на гостите тимът на Фрайбург се възползва и намали на 2:3 чрез Ноа Вайсхаупт в 70-ата.

После домакините продължиха да натискат и заслужено си спечелиха дузпа, реализирана от италианския национал Винченцо Грифо.