Бешикташ поднесе изненадата в третия кръг на Лига Европа и надделя с 1:0 в гостуването си на Лион във Франция. Единственото попадение бе дело на Жедсон Фернандеш (71’) и падна през втората част. Срещата започна много интересно и доста пропуски в самото начало на мача. В 26-ата минута домакините стигнаха до попадение на своя капитан Александър Лаказет, но в крайна сметка след намеса на ВАР бе отсъдена засада. Още в следващата си атака Емирхан Топчу извърши нарушение в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Отново обаче се намеси ВАР, съдията на двубоя бе викнат отново пред монитора и за втори път в рамките само на няколко минути взе решение в ущърб на домакините.

“Хлапетата” продължиха да бъдат много активни и след почивката, когато отново пропуснаха няколко добри ситуации, като най-голяма роля продължаваше да има Александер Лаказет. Гостите от Бешикташ стигнаха до първата си ситуация едва след час игра, когато Рафа Силва намери Ернест Мучи в наказателното поле, но не уцели вратата. Така се стигна до 72-ата минута, когато отново Силва направи великолепно подаване в дълбочина към Жедсон, той избяга на отбраната и реализира. Последната сериозна ситуация в двубоя бе в 83-ата минута, когато Емирхан Топчу остави впечатление, че игра с ръка в наказателното поле на Бешикташ, но съдията отново разочарова с решението си играчите на Лион и отново отсъждането му не бе в тяхна полза.