Борусия (Мьонхенгладбах) направи нова крачка към излизане от кризата, записвайки втори пореден домакински успех в Бундеслигата. Сега отборът надви Хайденхайм с 3:2 в мач от 7-ия кръг и е в средата на класирането.

С ключова роля за победата на Гладбах беше бившият нападател на съперника Тим Клайндийнст, който беше привлечен през изминалото лято. Той вкара два от головете, с които резултатът набъбна от 1:1 до 3:1.

Бразилецът Лео Скиенза (12’) изведе Хайденхайм напред при първата възможност за отбора, но след само десет минути Ко Итакура изравни.

След почивката Клайндийнст донесе добър аванс на Борусия с попадения в 62-рата и 75-ата от дузпа. В 80-ата обаче и гостите успяха да реализират от наказателен удар чрез Марвин Пирингер, което направи финалните минути интересни.