Борусия (Дортмунд) претърпя крайно разочароващо поражение с 1:2 от Аугсбург в мач от осмия кръг на германската Бундеслига. След загубата с 2:5 от Реал (Мадрид) във вторник в Шампионската лига на стадион "Сантиаго Бернабеу", днес "жълто-черните" приключиха седмицата по кошмарен начин, след като поводеха рано в резултата, но също както и срещу "бланкос", допуснаха обрат и изиграха слабо второ полувреме. При това срещу далеч по-непретенциозен съперник в сравнение с испанския гранд.

Още в четвъртата минута Дониел Мален даде аванс на Борусия в резултата. Той опъна мрежата с удар от близка дистанция след фин пас на Серху Гираси, но в 25-тата френският нападател Алексис Клод-Морис изравни за домакините с далечен изстрел. Отново Клод-Морис попари финалиста в Шампионската лига от миналия сезон с гол с техничен удар в 50-тата минута, с което донесе и победата на тима си. В деветата минута на добавеното време Алмугера Кабар от Борусия получи втори жълт, съответно червен картон.

След тази загуба дортмундци са седми в класирането с 13 точки. Аугсбург е 11-и с 10 точки.

В същото време, РБ Лайпциг победи с 3:1 като домакин Фрайбург и временно се изкачи на първо място в класирането с вече 20 точки - 3 повече от втория Байерн (Мюнхен), който е и с мач по-малко към момента. Рицу Доан изведе гостите от Фрайбург напред още в 15-тата минута, но Лайпциг обърна резултата с голове на Вили Орбан (47) Лутсхарел Геертрюда (58) и Лоис Опенда (79).